Ev / SEKTÖRDEN / Yemeksepeti’nden Vale Bisikletli Kurye
yemeksepetinden-vale-bisikletli-kurye

Yemeksepeti’nden Vale Bisikletli Kurye

Yemeksepeti, yeni neslin hayat tarzına kolayca entegre edebilecekleri iş modelleri yaratma motivasyonuyla “Vale Bisikletli Kurye” projesini hayata geçirdi. Eylül ayında İstanbul-Caddebostan’da başlayan uygulama hem çevre dostu bir iş modeli olarak öne çıkarken hem de hem üniversite öğrencilerine ve gençlere ek gelir sağlayarak istihdam yaratıyor. İstanbul-Caddebostan’da başlayan “Vale Bisikletli Kurye” uygulaması, öncelikle İstanbul’da ve sonrasında diğer şehirlerde bisiklet kullanımına uygun bölgelerde yaygınlaşacak.

Yemeksepeti, 2016 yılında “Artık hiçbir lezzet ulaşılmaz değil” mottosuyla hayata geçirdiği kurye ağı Yemeksepeti Vale ile yeni uygulamalar geliştirmeye devam ediyor.

Bu kapsamda, yeni neslin hayat tarzına kolayca entegre edebilecekleri iş modelleri yaratma motivasyonuyla yola çıkan Yemeksepeti, “Vale Bisiklet Kurye” uygulamasını hayata geçirdi. Eylül ayında İstanbul-Caddebostan’da pilot uygulamasına başlayan “Vale Bisikletli Kurye”, hem çevre dostu bir iş modeli olarak öne çıkarken hem de hem üniversite öğrencilerine ve gençlere ek gelir sağlayarak istihdam yaratıyor.

yemeksepetinden-vale-bisikletli-kurye

“Ofis hayatını sevmeyen gençlere ek gelir imkânı sağlıyoruz”

Yemeksepeti İş Geliştirme Direktörü Mert Baki, Avrupa’da birçok örneği olan ancak Türkiye’de bisiklet yollarının az olması ve bisiklet kullanım oranlarının daha düşük olması nedeniyle operasyonu zorlu olan bisikletli kurye uygulaması ile sektöre yeni bir bakış açısı getirmeyi amaçladıklarını vurgulayarak ekledi:

“Bu model özelikle üniversite öğrencilerine ve gençlere ek gelir sağlama konusunda dünyada da öne çıkıyor. Ek gelir elde etmek isteyen gençler bu iş modeline ilgi duyuyorlar. Üstelik ehliyete de ihtiyaçları yok. Özelikle üniversite öğrencilerinden oluşan bisikletli kurye ekibimiz, haftanın 4 günü, günde 4 saat çalışarak hem saatlik hem de sipariş başına kazanç elde ediyorlar. Ekibimiz çalışmak istedikleri günleri ve saatleri kendileri belirleyerek bir nevi kendi işlerinin patronu oluyorlar. Sigortalı çalışanlardan oluşan bisikletli kurye ekibimize sipariş teslimatı için gerekli olan bisiklet, mont, kask, telefon, çanta gibi tüm ekipmanları da sağlıyoruz.”

Ayrıca Kontrol Et

ÖzserNeo İletişim Ajansını Seçti

ÖzserNeo İletişim Ajansını Seçti

Kurumsal iletişim ve PR alanında birçok firma ile çözüm ortağı olarak çalışan Markaevi; ÖzserNeo Sigorta ve Reasürans Brokerliği A.Ş. ve dijital markası dijipol.com’un kurumsal iletişim faaliyetlerini koordine edecek.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir