Ev / TEKNOLOJİ / WhatsApp ve CBOT’tan önemli işbirliği
whatsapp-ve-cbottan-onemli-isbirligi

WhatsApp ve CBOT’tan önemli işbirliği

400 milyonluk konuşma rekoruyla CBOT, WhatsApp’ın Türkiye ve Global’de İşletme Çözüm Sağlayıcısı (BSP) oldu.

2020’de chatbotlarıyla 400 milyonluk rekor diyaloğa imza atan şirket dünya devi WhatsApp’ın çözüm sağlayıcısı oldu. WhatsApp’ın global çapta çok az sayıda şirkete verdiği bu yetki ile, Globaldeki ve Türkiye’deki işletmelere daha önce yabancı şirketler tarafından sunulan Business API hizmetini Türk mühendislik gücüyle sunacak.

Böylece şirketler; WhatsApp’ı müşteri ve çalışan etkileşimi süreçlerini hızlandırmak amaçlı bir kanal olarak kullanabilecekler.

CBOT, kullanıma hazır sanal asistanları, IVR üzerinde yer alan sesli asistanları, mesajların yönetimini kolaylaştıran canlı destek çözümleri ve WhatsApp’ın gücüyle şirketlerin müşteri deneyim süreçlerini uçtan uca yönetmelerine destek sağlayacak.

Bu sayede bütünsel bir müşteri hizmetleri platformuna kavuşacak olan şirketler; CBOT’un MasterPass ile entegre altyapısı ile WhatsApp üzerinden ödeme alma imkanına da kavuşacaklar.

Ayrıca Kontrol Et

turkiye-dijital-reklam-yatirimlarinda-avrupada-en-fazla-buyume-gosteren-ulke

Türkiye Dijital Reklam Yatırımlarında Avrupa’da En Fazla Büyüme Gösteren Ülke

Avrupa’da salgına rağmen dijital reklam yatırımları %6,3 büyüyerek 70 Milyar Euro’ya yaklaşırken Türkiye %34,8 ile en fazla büyüyen ülke oldu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir