Ev / Genel / Türkiye’nin İlk Yaratıcı İnsan Kaynakları Ajansı Terfi, Globale Açıldı
turkiyenin-ilk-yaratici-insan-kaynaklari-ajansi-terfi-globale-acildi

Türkiye’nin İlk Yaratıcı İnsan Kaynakları Ajansı Terfi, Globale Açıldı

Terfi Yaratıcı İnsan Kaynakları Ajansı, artık global işveren markası networkü OneAgent’a kabul edilerek ülkemizi uluslararası arenada temsil etme hakkını kazandı.

Türkiye’nin “insan kaynakları odaklı iç iletişim hizmeti veren” ilk ajansı Terfi; üst lige taşıdığı şirketlerden sonra kendi de uluslararası lige “terfi” etti ve 50’den fazla ülkede, yüzlerce global markaya hizmet veren Dünyanın en büyük işveren markası ajansları networkü ONEAGENT’a kabul edilen ilk ve tek Türk ajans oldu.

Uluslararası Standartlara Uygunluk

Tüm Dünyada işveren markası iletişimi ile ilgili ajans hizmetlerinin OneAgent güvencesi ile aynı kalitede ilerleyebilmesi için faaliyet gösteren network, temsilcilerini seçerken uluslararası standartlara uygunluk, mesleki ve teknik yeterlilik şartlarını arıyor.

Değerlendirme süreci networkün dünyanın farklı ülkelerindeki profesyonellerinden oluşan bir komite tarafından yürütülüyor. Komite, ajansın hizmet standartlarına, ekibin yetkinlik ve tecrübe düzeylerine, yapılan işlerin niteliklerine, müşteri yelpazesine, işlerin özgünlüklerine, ajansın sektördeki tanınırlığından yıllık mali verilere kadar birçok farklı başlıkta değerlendirmeler yapıyor. Sunulan raporların incelenmesinin ardından komite üyeleri söz konusu ajansın bulunduğu ülkeye gelerek ajansı yerinde görüyor ve ajans çalışanları ile görüşmeler gerçekleştiriyor.

Dünyada 5 milyar Euroluk Pazar için, Türkiye’deki hedef 3 yılda 50 milyon Euro

Dünya çapında işveren markası iletişimi 5 milyar euronun üzerinde bir pazarı oluşturuyor. Söz konusu pazar ile ilişkili etkinlik, eğlence, danışmanlık, reklam tanıtım gibi alanlar da değerlendirildiğinde yaklaşık 12 milyar euroluk bir hacimden söz etmek mümkün.

Son yıllardaki ekonomik dalgalanmalar ve geride bıraktığımız pandemi süreci nedeniyle Türkiye pazarı gerçek ivmelenmesini yaşayamasa da yine de pazarın mevcutta 15 milyon Euro civarında olduğu ön görülüyor. Pandemi süreci sonrasında şirketlerin çalışanları ile iletişim ihtiyaçlarının artacağı da göz önüne alındığında; ülkemizdeki hacmin önümüzdeki 3 yılda 50 milyon Euro’yu aşması bekleniyor.

Türkiye’deki tek yetkili ajans

Terfi, bu temsilcilik sayesinde hem OneAgent ile çalışan global markaların, işveren markası iletişimi ile ilgili Türkiye’de çalışabilecekleri tek yetkili ajans oldu hem de networkten hizmet alan Türk sermayeli uluslararası şirketlerin de temsilcisi oldu.

Konuyla ilgili görüşlerini paylaşan OneAgent Dünya Başkanı Ed BARZILAIJ; “zorlu ve titiz bir değerlendirme sürecinin ardından, bu çok önemli ve büyüyen pazardaki yenilikçi çözümlerinden ötürü Terfi’yi Türkiye için yetkili atamaya karar verdik” dedi.

Türkiye’de bir yetkili ajans belirlerken Avrupa’da oldukça popüler olan işveren markası iletişimi çalışmalarının Türkiye’nin coğrafi konumunun etkisiyle daha geniş bir coğrafyaya yayılmasını da hedeflediklerini ileten Barzilaij, Ortadoğu merkezli de birçok uluslararası marka bulunduğuna dikkat çekerek, Terfi’nin Türkiye’de yetkin olmayan ajanslarca yürütülen çalışmaların uluslararası düzeyde kalitesinin artmasına ve Türkiye’de işveren markası pazarının büyümesine liderlik ederken Ortadoğu ülkelerinde de bu pazarın filizlenmesine öncülük edeceğini ifade etti.

Ülkemizi uluslararası alanda temsil etmek, gurur verici

Dünyanın dört bir yanından işe alım, iç iletişim ve işveren markası alanında en iyi ajansları bir araya getiren bir organizasyon olan OneAgent ile işbirliğinin gururunu yaşadıklarını belirten Terfi Yaratıcı İnsan Kaynakları Ajansı Başkanı Mehmet ONUR; “bu ortaklık, Terfi’nin özellikle son 6 yılda yükselerek devam ettirdiği başarı grafiğinin, uluslararası alanda da değer gördüğünün bir kanıtı niteliğinde” dedi.

Onur; bu değerli işbirliğine dair sözlerine şunları ekledi: “50 ülkeyi kapsayan, çeşitli kültürleri temsil eden ve 30’dan fazla dil konuşulan 200’den fazla işveren marka profesyonelini bir araya getiren uluslararası bir network OneAgent’in Türkiye ortağı olmak bizim için heyecan verici. İç iletişim ve işveren markası alanındaki tecrübelerimizi dünyanın en saygın ajansları ile paylaşmak ve tek çatı altında büyük bir gücün parçası olmak bizim için gurur verici bir durum.

Son dönemde yaşadığımız pandemi süreci, tüm dünyada benchmark’ın ne kadar değerli olduğunu bir kez daha gösterdi. Bu önemli networkte yer alarak bilgi paylaşımını kıtalar arası bir boyuta taşımak ve iş ortaklarımıza verdiğimiz hizmeti çok daha benzersiz hale getirmeyi hedefliyoruz”. dedi.

Ayrıca Kontrol Et

med-marinenin-sosyal-medya-ajansi-inomist-iletisim-oldu

Nesatilir.com,İletişim Ajansını Seçti

Geliştirdiği analitik araçlar ve sağladığı ücretsiz entegrasyonlar ile e-ticaret alanında faaliyet gösteren satıcılara hizmet veren Nesatilir.com, iletişim ajansını seçti. Nesatilir.com’un tüm iletişim faaliyetlerini Contactplus İletişim Hizmetleri yönetecek.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir