Ev / Genel / Spotify 2019 Yazı Boyunca En Çok Dinlenen Şarkıları Açıkladı
Spotify

Spotify 2019 Yazı Boyunca En Çok Dinlenen Şarkıları Açıkladı

2019 yazının dünya genelinde en çok dinlenen şarkısı Shawn Mendes ve Camila Cabello’nun Señorita şarkısı olurken, Türkiye’de 2019 yazına Norm Ender’in “Mekanın Sahibi” adlı şarkısı damga vurdu. Yaz boyunca Türkiye’de en çok dinlenen 20 şarkının ilk 10’u tamamen Türkçe şarkılardan oluştu, rap ise en çok dinlenen müzik türü olarak öne çıktı.

Shawn Mendes ve Camila Cabello’nun ikinci düetleri “Señorita” tüm şarkıları geride bırakarak, 2019 yazının Spotify’da en çok dinlenen şarkısı oldu. Haziran ayında müzikseverlerle buluşmasının ardından bugüne kadar elde ettiği 565 milyon dinlenme rakamı ile bu hit şarkı, üst üste sekiz hafta boyunca <strong>Spotify Global Top 50 listesinin tepesinde yer aldı.

Dünya genelinde hit olan “Señorita”, Türkiye listesinde 12’nci sırada yer alırken, Türkiye’de 2019 yazına damga vuran şarkı, rap sanatçısı Norm Ender’in “Mekanın Sahibi” adlı şarkısı oldu. Norm Ender’i ise Reynmen’in Ela’sı ve MERO’nun “Olabilir” şarkısı takip etti. Yaz boyunca Türkiye’de en çok dinlenen 20 şarkı arasında Türkçe rap şarkılar öne çıkarken, Feride Hilal Akın’ın Yok Yok ve Ufuk Beydemir ‘in Ay Tenli Kadın adlı şarkıları da pop tarzında listeye giren şarkılar arasında yer aldı. Global listede gördüğümüz yabancı şarkılardan sadece “Señorita” ve bad guy Türkiye listesinde kendine yer bulabildi.

Müzikseverler kuzey yarım kürenin sıcak aylarında dünya genelinde bir diğer düeti daha beğendiler: Ed Sheeran ve Justin Bieber’ın “I Don’t Care”i, 2019 yazında Spotify’da dünya genelinde en çok dinlenen ikinci şarkı olurken, Billie Eilish’ten “bad guy” yazın hit şarkıları arasında üçüncü sıraya yerleşti.

Türkiye’de bu yaz en çok dinlenen şarkılar:

1. Mekanın Sahibi – Norm Ender
2. Ela – Reynmen
3. Olabilir – MERO
4. Yok Yok – Feride Hilal Akın
5. Bırakman Doğru Mu – Anıl Piyancı, Zeynep Bastık
6. Felaket – Ezhel
7. Ay Tenli Kadın – Ufuk Beydemir
8. Yeniden – BEGE, Nova Norda
9. Demet Akalın – Ben Fero
10. Nasılsın Aşkta? – Aleyna Tilki
11. bad guy – Billie Eilish
12. Señorita – Camila Cabello, Shawn Mendes
13. Biladerim İçin – Ben Fero
14. Nokta – Ersay Üner
15. Tebrikler – Merve Özbey
16. JENGA – Ben Fero, Khontkar
17. 3 2 1 – Ben Fero
18. Böyle Sever – Kahraman Deniz
19. Yaramızda Kalsın – Merve Özbey
20. Neyim Var Ki – Ceza (feat. Sagopa

Ayrıca Kontrol Et

Dünya Doktorları Derne

Dünyadaki Her 30 Kişiden Biri Göçmen Durumunda

Doğal afet ve insani krizlerden etkilenen insanların ihtiyaçlarına yönelik çeşitli alanlarda çalışmalar gerçekleştiren Dünya Doktorları …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir