Ev / SS / Otizmli Bireyler Eker’le İş Gücünde
otizmli-bireyler-ekerle-is-gucunde

Otizmli Bireyler Eker’le İş Gücünde

Eker, “Otizmli Bireyler Eker’le İş Gücünde” projesini, Türkiye İnsan Yönetimi Derneği (PERYÖN) tarafından gerçekleştirilen ve üç binin üzerinde iş dünyası profesyonelinin katıldığı 27. İnsan Yönetimi Kongresi’nde anlattı.

Lütfi Kırdar Kongre Merkezi’nde gerçekleştirilen organizasyonda proje ile ilgili detayları katılımcılar ile paylaşan Eker Satış ve Pazarlamadan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Nevra Eker Güryel, otizmli bireyler için iş ve gelecek imkanı yarattıklarını söyledi. Nevra Eker, Tohum Otizm Vakfı’nın desteğiyle oluşturulan iş koçu destekli çalışma programı sayesinde otizmli bireyler için uygun çalışma koşullarını oluşturduklarını belirtti.

Eker Satış ve Pazarlamadan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Nevra Eker Güryel, Ekim ayında Sürdürülebilirlik İş Ödülleri “Çeşitlilik ve Kapsayıcılık” kategorisinde birincilik ödülü kazanan “Otizmli Bireyler Eker’le İş Gücünde” projesi ile ilgili şu açıklamaları yaptı:

“Eker olarak otizmli bireyleri iş gücüne kazandırdığımız projemiz için, 2006 yılından bu yana ortağımız olan Andros firmasından ilham aldık. Andros, hali hazırda Fransa’da bu tip bir projeyi yürütüyordu. 2016 yılından bu yana 12 otizmli bireyin istihdam edildiği projeyi yerinde inceledik ve ülkemizde de bu tip bir proje gerçekleştirebilmek adına uzun süreli çalışmalar yürüttük.

Hayata geçirdiğimiz proje ile birlikte Eker Fabrikası’nda 2018 yılından bu yana iş koçlarımızın süpervizörlüğünde 5 otizmli bireye iş sağlıyoruz. Onların fabrika içinde yaşadıkları zorlukları ve sıkıntıları inceliyor, kısa süre içerisinde bu konular hakkında çözümler üretiyoruz.

Çalışmak ve Eker ailesinin bir parçası olmak, onların gelişimine büyük katkı sağlıyor ve onları çok mutlu ediyor. Her yıl bu projemizi geliştirerek toplamda 12 otizmli bireye istihdam sağlamayı hedefliyoruz.” diye konuştu.

Ayrıca Kontrol Et

tekfen-turkiye-iklim-ve-su-liderleri-arasinda

Tekfen, Türkiye İklim ve Su Liderleri Arasında

Tekfen Holding, iklim değişikliğinin etkilerini azaltmak ve doğal kaynakları korumak amacıyla iş dünyasının işleyişini değiştirmeyi …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir