Ev / SEKTÖRDEN / Nöropazarlama Projesi ‘ne Uluslararası Ödül!
Nöropazarlama

Nöropazarlama Projesi ‘ne Uluslararası Ödül!

70 ülkeden 12.000’i aşkın projenin yarıştığı ve dünyanın en prestijli iş dünyası ödüllerinden birisi olarak kabul edilen Stevie® Awards’da, Nöropazarlama Danışmanı Seda Genç tarafından yürütülen, Dell Technologies ve Tech Data ortak nöropazarlama araştırması olan “BrainIT”, 2020 Middle East Stevie® Awards’ın Innovation in Science [Bilimde İnovasyon] kategorisinde Altın Stevie® ödülünü kazandı.

Türkiye’nin Faklı Şehirlerinden IT Yöneticileri Seçildi

Dünyanın birçok ülkesinde faaliyet gösteren dünyaca ünlü nöropazarlama şirketi Neurons INC.’in Türkiye ve Ortadoğu Temsilcisi, Nöropazarlama Danışmanı Seda Genç, Dell Technologies ve Tech Data Türkiye ortak nöropazarlama araştırması olan BrainIT projesinin detayları hakkında şöyle konuştu: “Dell Technologies ve Tech Data Türkiye için gerçekleştirdiğimiz çalışmada, potansiyel müşterilerin yeni çıkan teknolojik bir ürüne yaklaşımlarını anlamak ve gerçek içgörüyü açığa çıkarmak adına VxRail ürünü özelinde bir nöropazarlama araştırması yürüttük.

Proje kapsamında, Türkiye’nin farklı şehirlerinde faaliyet gösteren IT yöneticilerini seçerek, IT yöneticilerini daha iyi anlamak ve iş süreçlerini bu çıktılara göre şekillendirmek amacıyla Neurons ekibi ile birlikte EEG, eye-tracking gibi gelişmiş nöropazarlama yöntemlerini kullandık.

IT yöneticilerinin yeni çıkan VxRail ürününe ve IT dünyasının günlük hayatta karşılaştığı zorluklardan yola çıkarak kurguladığımız oyun senaryolarına tepkilerini ölçümledik. Böylece, yeni bir teknolojik ürüne, IT yöneticilerinin verdiği zihinsel tepkileri anlamlandırarak motivasyonlarını açığa çıkardık ve gerçek içgörülere ulaştık.

Proje kapsamı itibariyle klasik nöropazarlama araştırmalarından farklılaşarak, aynı zamanda B2B alanda yürütülmüş global çapta bir çalışma olarak Türkiye’de ve dünyada bir ilke imza attı. Nöropazarlama alanında bir ilke öncülük etmiş olmak oldukça gurur verici!” diye konuştu.

BrainIT Projesi Nöropazarlama Alanında Türkiye’ye İlk Altın Stevie® Ödülü’nü Getirdi

Nöropazarlama araştırmalarındaki süreçlere de değinen, Türkiye’de nöropazarlamanın öncülerinden olan Seda Genç, “Yeni nesil bir araştırma yöntemi olan nöropazarlama ile tüketicilerin bir ürün/hizmete ya da pazarlama mesajlarına verdikleri zihinsel tepkileri ölçerek, klasik pazarlama araştırmalarından farklı olarak daha sağlıklı ve gerçekçi sonuçlara ulaşıyoruz. Bu sonuçlardan hareketle, iyileştirdiğimiz stratejik iletişim çalışmalarından ve pazarlama kampanyalarından da daha güzel geri dönüşler alıyoruz.

#BrainIT projesinde de IT yöneticilerinin duygusal ilgilenim, motivasyon gibi zihinsel süreçlerini anlamlandırarak daha anlamlı ve güvenilir sonuçlara ulaştık. Bu proje, B2B alanda da nöropazarlamanın kullanabileceğini ve iş süreçlerini iyileştirebileceğini göstermek adına güzel bir örnek oldu.

2020 Middle East Stevie® Awards’da “Innovation In Science” kategorisinde kazandığımız Altın Stevie® Ödülü ile Türkiye’ye nöropazarlama alanında dünya çapında bir ödül getirmiş olmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Bundan sonrasında da ülkemizde nöropazarlama alanının gelişimine katkıda bulunmak ve bu alanda dünyaya örnek olacak nice projelere imza atmak için sabırsızlanıyoruz.” dedi.

2020 Middle East Stevie® Awards ödülleri, 21 Mart Cumartesi günü, Birleşik Arap Emirlikleri’nin Ras Al Khaimah kentinde düzenlenecek olan özel bir törenle sahiplerine verilecek.

Ayrıca Kontrol Et

ÖzserNeo İletişim Ajansını Seçti

ÖzserNeo İletişim Ajansını Seçti

Kurumsal iletişim ve PR alanında birçok firma ile çözüm ortağı olarak çalışan Markaevi; ÖzserNeo Sigorta ve Reasürans Brokerliği A.Ş. ve dijital markası dijipol.com’un kurumsal iletişim faaliyetlerini koordine edecek.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir