Ev / SEKTÖRDEN / Nestlé’den COVID-19 Aşısı için 1 Milyon İsviçre Frangı Destek
nestleden-covid-19-asisi-icin-1-milyon-isvicre-frangi-destek

Nestlé’den COVID-19 Aşısı için 1 Milyon İsviçre Frangı Destek

Nestlé, COVID-19 aşısının bulunması ve geliştirilmesine yönelik araştırmalar yürüten, dünyanın saygın küresel oluşumu Salgın Hazırlık İnovasyonları Koalisyonu’na (CEPI), 1 milyon İsviçre frangı (yaklaşık 7 milyon TL) bağış yaptı.

Nestlé, tüm dünyanın umutla beklediği COVID-19 aşısının geliştirilmesi için harekete geçti. Küresel olarak erişilebilir ve etkili bir aşının geliştirilmesi amacıyla çalışmalar yürüten Salgın Hazırlık İnovasyonları Koalisyonu’na (CEPI) 1 milyon İsviçre frangı (yaklaşık 7 milyon TL) tutarında bağış yaptı. Verilen destek sayesinde Nestlé, güvenli ve etkisi yüksek aşılar bulunması için kapsamlı araştırmalar yapan CEPI’nın, çalışmalarını hızlandırmasına katkıda bulunmuş oldu.

Olası salgınlara karşı aşı geliştirmek amacıyla 2017 yılında Davos’ta kamu, bireyler, hayırseverler ve sivil toplum kuruluşları tarafından oluşturulan ve yenilikçi bir küresel ortaklık olan CEPI, Mayıs ayı başında şirketlere çağrıda bulunmuş ve salgının seyrini değiştirecek bir aşı geliştirilebilmesi için 2 milyar dolar tutarında finansal desteğe ihtiyaç duyulduğunu açıklamıştı. Nestlé, yapılan çağrıya ilk yanıt veren şirketlerden biri oldu.

Covid-19 ile mücadeleye ilk günden bu yana tam destek veren Nestlé, Nisan ayında da tüm dünyada Kızılay /Kızılhaç’a 10 milyon İsviçre frangı bağışta bulunmuştu.

Ülkemizde T.C. Sağlık Bakanlığı’na, Kızılay’a ve belediyelere toplam 6 milyon TL değerinde ürün ve koruyucu malzeme bağışı yapan Nestlé Türkiye, hastane ve İlçe Sağlık Müdürlüklerinin ürün taleplerini karşılamış, beslenme ihtiyacı olan sokak hayvanları için belediyelere 10 ton evcil hayvan maması tedarik etmişti.

Ayrıca Kontrol Et

ÖzserNeo İletişim Ajansını Seçti

ÖzserNeo İletişim Ajansını Seçti

Kurumsal iletişim ve PR alanında birçok firma ile çözüm ortağı olarak çalışan Markaevi; ÖzserNeo Sigorta ve Reasürans Brokerliği A.Ş. ve dijital markası dijipol.com’un kurumsal iletişim faaliyetlerini koordine edecek.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir