Ev / Genel / NASA’nın Projesi Büyük İlgi Gördü

NASA’nın Projesi Büyük İlgi Gördü

NASA (Amerikan Ulusal Havacılık ve Uzay Dairesi)’nın Mars görevi için oluşturduğu projeye Türkiye’de çok büyük ilgi gördü.

Hemen herkesin sosyal medyada denk geldiği paylaşımlar, Türkiye’nin projeye olan ilgisini kanıtlar nitelikte.

‘İsmini Mars’a Gönder 2020’ projesinin sosyal medyada ses getirmesi üzerine dünya genelinde 1 milyon 615 bin 864 kişi başvuru yaparken, Türkiye ise 308 bin 454 kişi ile 3. sırada yer aldı.

İsmini Marsa Gönderelim Projesi Nedir?

NASA, 2020 Mars görevi için yeni bir tanıtım kampanyası oluşturdu. Kampanya 30 Eylül 2019 tarihine kadar devam edecek. NASA, Mars 2020 isimli projesinde geliştirdiği insansız aracıyla, kızıl gezegende eski mikrobik yaşam formları arayacak. 2012 yılında Mars’a inen Curiosity uzay aracının devamı niteliğinde geliştirilen ve 2020’nin temmuz veya ağustos ayında uzaya gönderilmesi beklenen yeni araç, aynı zamanda Mars arazisinde yüzey altı ve üstünde taş ve toprak örnekleri toplayacak.

Ayrıca Kontrol Et

med-marinenin-sosyal-medya-ajansi-inomist-iletisim-oldu

Nesatilir.com,İletişim Ajansını Seçti

Geliştirdiği analitik araçlar ve sağladığı ücretsiz entegrasyonlar ile e-ticaret alanında faaliyet gösteren satıcılara hizmet veren Nesatilir.com, iletişim ajansını seçti. Nesatilir.com’un tüm iletişim faaliyetlerini Contactplus İletişim Hizmetleri yönetecek.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir