Ev / SEKTÖRDEN / Mercedes-Benz, JOOR ile Özel Bir Ortaklığa İmza Atıyor
mercedes benz

Mercedes-Benz, JOOR ile Özel Bir Ortaklığa İmza Atıyor

Mercedes-Benz Fashion Week Istanbul (MBFWI), ilk defa tamamen dijital olarak gerçekleştirilecek olan 15. sezonu için dünyanın önde gelen dijital toptan satın alma platformlarından JOOR ile özel bir iş birliği gerçekleştiriliyor.

Türkiye Tanıtım Grubu’nun (TTG) desteği ile 12-16 Ekim tarihleri arasında gerçekleşecek etkinliğin ticari ayağında JOOR aracılığıyla Türk tasarımcıların koleksiyonları uluslararası satın alma sorumlularıyla buluşacak.

Her ay 1.5 milyar doların üzerinde işlem hacmine sahip olan JOOR platformu, 144 ülkeden 200.000’den fazla seçili moda perakendecisini 8.600’den fazla marka ile buluşturuyor. Hem markaların hem de perakendecilerin ilerlemesini ve büyümesini destekleme amacıyla kurulan JOOR’da MBFWI’ye katılan tasarımcıların koleksiyonları 28 Eylül tarihinden itibaren JOOR’a kayıtlı satın alma sorumlularına sunulacak.

Etkinliğin organizasyonunu üstlenen İstanbul Hazır Giyim ve Konfeksiyon İhracatçıları Birliği’nin (İHKİB) Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Gültepe iş birliğiyle ilgili olarak “Giderek büyüyen dijital showroom’ları kullanma alışkanlığını pandemi sebebiyle mecburen geliştiren tüm moda satın alımcıları, farklı ülkelerdeki markaları bu sayede kolayca keşfetme imkanına sahip oluyor. JOOR ile gerçekleştirdiğimiz bu ortaklık sayesinde Hazır Giyim sektörü olarak dünyada tasarım, marka, modadan bahsedildiğinde akla ilk gelen ülkelerden biri olmayı amaçlıyoruz.” dedi.

JOOR’un CEO’su Kristin Savilia ise “JOOR olarak, MBFWI kapsamındaki bu özel ortaklıkla Batı Avrupa’daki varlığımızı Türkiye’ye kadar genişletmeyi hedefliyoruz. Bu yaz gerçekleştirdiğimiz sanal etkinliklerimizde güçlü bir satın almacı ve marka bağlantısı gördük; kazanılan bu ivmenin sonbahar sezonunda sürmesini bekliyoruz” şeklinde konuştu.

Ayrıca Kontrol Et

ÖzserNeo İletişim Ajansını Seçti

ÖzserNeo İletişim Ajansını Seçti

Kurumsal iletişim ve PR alanında birçok firma ile çözüm ortağı olarak çalışan Markaevi; ÖzserNeo Sigorta ve Reasürans Brokerliği A.Ş. ve dijital markası dijipol.com’un kurumsal iletişim faaliyetlerini koordine edecek.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir