Ev / SEKTÖRDEN / McDonald’s’ın Kağıt Pipetleri Geri Dönüştürülemiyor
mcdonaldsin-kagit-pipetleri-geri-donusturulemiyor-mu

McDonald’s’ın Kağıt Pipetleri Geri Dönüştürülemiyor

McDonald’s’ın ABD’deki fast food devi tarafından “çevre dostu” olarak nitelendirdiği yeni kağıt çubukları geri dönüştürülemiyor.

ABD fast food devi, yeni kağıt çubuklarının geri dönüşümü henüz kolay olmadığını ve genel atıklara atılması gerektiğini söylüyor. McDonald’s malzemelerin geri dönüştürülebilir olduğunu söylüyor, ancak kalınlıkları işlenmelerini zorlaştırıyor.

Firma, geçen sonbaharda İngiltere ve İrlanda Cumhuriyeti’ndeki restoranlarında plastik çubuklardan kâğıtlara geçti. Çubuklar, Güney Galler’deki Ebbw Vale’de bulunan Transcend Packaging tarafından üretiliyor.

Müşteriler Kağıt Çubuklardan Memnun Değil

McDonald’s müşterileri, kağıt çubuklarından memnun olmadıklarını ve milkshake’lerin içilmelerinin zor olduğunu belirtiyor.

McDonald’s’dan yapılan açıklamada, “Müşteri geri bildirimlerinin bir sonucu olarak, kağıt çubuklarımızı güçlendirdik, böylece malzemeler geri dönüştürülebilirken, mevcut kalınlıkları kağıt bardaklarımızı geri dönüştürmemize yardımcı olan atık çözüm sağlayıcılarımız tarafından işleme alınmasını zorlaştırıyor.” açıklaması yapıldı.

Şirket, “Restoranlarımızdan çıkan bu atıklar çöp depolama alanına gitmiyor, ancak enerji üretmek için kullanılıyor” diye ekledi.

Plastik Pipetler için 51.000 imza Toplandı

Restoran zinciri , İngiltere’de günde 1.8 milyon pipet kullanıyor , bu nedenle plastiğe geçiş, tek kullanımlık plastiği azaltmada önemli bir adım atmış gibi görünüyor. Kızgın McDonald’s müşterileri ise plastik pipetleri geri getirmek için oluşturulan dilekçe bugüne kadar 51.000 kişi tarafından imzalandı.

Kaynak: The New York Times

Ayrıca Kontrol Et

ÖzserNeo İletişim Ajansını Seçti

ÖzserNeo İletişim Ajansını Seçti

Kurumsal iletişim ve PR alanında birçok firma ile çözüm ortağı olarak çalışan Markaevi; ÖzserNeo Sigorta ve Reasürans Brokerliği A.Ş. ve dijital markası dijipol.com’un kurumsal iletişim faaliyetlerini koordine edecek.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir