Ev / SEKTÖRDEN / Little Caesars Zula Süper Lig’in Yiyecek Sponsoru Oldu

Little Caesars Zula Süper Lig’in Yiyecek Sponsoru Oldu

Little Caesars Pizza, pandemi döneminde kullanıcıların gösterdiği ilgi ile her geçen gün büyüyen ve 2020 sonunda 1 milyar doları aşması beklenen dijital oyun pazarına sponsor oldu.

Little Caesars Türkiye, yaklaşık 27 milyon kayıtlı oyuncusu bulunan Zula’ya Zula Süper Lig beşinci ve altıncı sezonlarında yiyecek sponsoru oldu.

Marka, sponsorluk kapsamında Zula Süper Lig’e özel çıkarttığı Zula Gamer Menü’sü ile de E-spor müdavimlerine oyunun farklı aşamalarında kullanabilecekleri Zula Altını kazandırıyor.

little-caesars-zula-super-ligin-yiyecek-sponsoru-oldu

“Türkiye Oyun Pazarının 2020 Yılı Sonunda 1 Milyar Doları Aşması Bekleniyor”

Pandemi süresince E-spor alanında önemli bir yükseliş yaşanmaya başladığını, Little Caesars’ın da tüketicilerinin beklenti ve taleplerine kulak veren bir kurum olduğuna değinen

Little Caesars Türkiye Pazarlama Direktörü Pelin Çiftçioğlu, “Tüketicilerimizin ilgi alanlarını takip eden bir markayız. Pizzanın insanları bir araya getiren etkisinin e- spor ile eşleştiğini gördük ve sponsorluk kararı aldık.5 bin 120 e-spor oyuncusu ile Türkiye’deki iki resmi ligden biri olan ve her yıl iki sezon olarak düzenlenen Zula Süper Lig, yükselen E-spor pazarının yıldızı.

Gözlemlerimiz; zorlu günlerde evde kalma süresi uzadıkça farklı yaş gruplarından pek çok kişinin E-spora olan ilgisinin arttığı yönünde. Pizza için de bu dönemde eve sipariş arttı. 2019’da 800 milyon dolar hacme ulaşan Türkiye oyun pazarının 2020 yılı sonunda 1 milyar doları aşması bekleniyor.

Pandemi döneminde sadece Mart ayında online oyun içerikli siteleri ziyaret edenlerin sayısı yüzde 20, bu sitelerde geçirilen kişi başına süre yüzde 33 oranında arttı. Biz de teknolojiyi yakından takip eden ve geçmiş yıllarda da bu alana yatırım yapan bir marka olarak Zula Süper Lig’in beşinci ve altıncı sezonlarına resmi yiyecek sponsoru olma kararı aldık.

Bu kararımızı oyunun farklı aşamalarında kullanılabilecek Zula Altını kazandıran Zula Gamer Menü ile taçlandırdık” dedi.

Ayrıca Kontrol Et

wilo-iletisim-iletisim-ajansini-secti

Wilo İletişim Ajansını Seçti

Su teknolojileri ve pompa sistemleri markası Wilo, yeni dönem entegre iletişim çalışmaları için Feveran’ı seçti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir