Ev / SS / KSS Projeleri Çalışan Bağlılığı Sağlıyor
kss-projeleri-calisan-bagliligi-sagliyor

KSS Projeleri Çalışan Bağlılığı Sağlıyor

Sodexo’nun hazırladığı ‘İşyeri Trendleri Raporu’nda ‘kurumsal sorumluluk’ kavramı incelendi. Raporda, artık çalışanların yüzde 58’inin ‘farkındalık yaratan’ bir şirkette çalışmayı tercih ettiğinin belirtildiğini dile getiren Sodexo CEO’su Ahmet Zeytinoğlu, “Şirketlerin başarıya giden yolculuğunda kurumsal sosyal sorumluluk projeleri temel değerlerin başında geliyor. Biz de ‘Gelecek Atölyeleri’ projesi ile Türkiye’nin geleceği gençlerimize kaliteli eğitim fırsatı sağlıyor, Sodexo çatısı altında çalışma imkânı sunuyoruz” dedi.

Sodexo, İşyeri Trendleri Raporu incelemesinde ‘kurumsal sosyal sorumluluk’ konusunu odağını ele aldı. Raporda kurumsal sosyal sorumluluk projelerinin şirketlerin başarısında önemli rol oynadığının altı çizilirken, çalışanların yüzde 58’inin de ‘farkındalık yaratan’ bir şirkette çalışmayı tercih ettiği belirtiliyor.

Sodexo İşyeri Trendleri Raporu’nda kurumsal sorumluluk incelemesinde ön plana çıkan başlıklar şöyle:

– Kurumsal sorumluluk Z kuşağının iş seçimlerinde büyük rol oynuyor. Rapora göre Z kuşağının yüzde 85’i şirketlerin kurumsal sorumluluk hedeflerine ulaşması istediğini, yüzde 64’ü ise eğer bir şirketin güçlü kurumsal sorumluluk değerleri yoksa o işte çalışmayı tercih etmeyeceğini belirtti.

– Genç kuşaklarının yüzde 88’i sosyal ve çevresel konular üzerinde olumlu bir etki yaratma fırsatı verildiğinde işlerini daha tatmin edici olduğunu söylerken yüzde 89’u çalıştıkları yerlerin çevresel sorumluluk etrafında uygulamalı faaliyetler istediği ortaya çıkıyor.

Ayrıca Kontrol Et

tekfen-turkiye-iklim-ve-su-liderleri-arasinda

Tekfen, Türkiye İklim ve Su Liderleri Arasında

Tekfen Holding, iklim değişikliğinin etkilerini azaltmak ve doğal kaynakları korumak amacıyla iş dünyasının işleyişini değiştirmeyi …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir