Ev / TEKNOLOJİ / Infobip, SMS Hizmetleri Devi ABD’li OpenMarket’i Satın Aldı
infobip-sms-hizmetleri-devi-abdli-openmarketi-satin-aldi

Infobip, SMS Hizmetleri Devi ABD’li OpenMarket’i Satın Aldı

Dünya genelinde 190’dan fazla ülkede hizmet veren, küresel bulut tabanlı iletişim platformu Infobip, Amerikalı SMS toplayıcısı OpenMarket’i satın alarak küresel pazardaki varlığını güçlendirdi.

Amdocs Inc. ile iştiraki OpenMarket’i 300 milyon dolara satın almak için bir anlaşma yaptığını duyuran Infobip’in, bu satın alma ile gelirini bu yıl 1 milyar dolara çıkararak büyümesini sürdüreceği belirtildi.

Küresel pazardaki varlığını daha da güçlendirecek olan bu satın alma sayesinde Infobip, 190’dan fazla ülkede her ay 15 milyar mesajı gönderebilme kapasitesine erişecek.

Infobip CEO’su Silvio Kutic “Bu anlaşma, büyüme yolculuğumuzda önemli bir sıçrama anlamına geliyor. Infobip ve OpenMarket birlikte, dünyaca ünlü markalar da dahil olmak üzere yaklaşık 10.000 büyük kurumsal müşteriye sahip. Mobil operatörlere sunulan artan sayıda doğrudan bağlantı, genişletilmiş mesajlaşma ve SaaS çözümleri portföyü sayesinde artık her bölgedeki müşterilerin ihtiyaçlarını daha iyi karşılayabiliyoruz” dedi.

Ayrıca Kontrol Et

Microsoft Windows 11’i Tanıttı

Microsoft Windows 11’i Tanıttı

Microsoft, pandemi sürecinde hayatımıza giren hibrit çalışma ve öğrenme modelini destekleyen yeni işletim sistemi Windows …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir