Ev / Genel / HUAWEI Krizi Bütün Avrupayı Sarabilir
Huawei Krizi Derinleşiyor

HUAWEI Krizi Bütün Avrupayı Sarabilir

Avrupa’daki telefon pazarının dörtte birinden daha fazlası Çinli şirket Huawei’nin elinde bulunuyor. ABD ve ÇİN arasındaki teknoloji savaşının en büyük etkilenenlerinden birisi de Avpura pazarındaki müşterileri olabilir. Çin’in telekom devi Huawei’nin yaptığı telefonlara Android desteğini kesmek için hamle yapan Google, Avrupalı huawei kullanıcılarını zor durumda bırakabilir.

Trump yönetimi, Amerikan telekomünikasyon firmalarının ulusal güvenlik için tehlit oluşturduğunu belirterek huawaei ekipmanlarının kullanımını yasakladı.

Google’ın Android desteği kesmesi sonucunda Huawei şirketinin Avrupalı müşterilerinin ciddi oranda etkileneceği tahmin edilmektedir. Huawei şirketi için Avrupa pazarının durdurulması, uzmanlar tarafından Çin’e vurulacak en sert darbe olarak yorumlanıyor.

Avrupalı müşteriler, ABD veya Çin’dekinden daha fazla etkilenecek. ABD’de Huawei telefonları büyük ölçüde kullanılamıyor ve Google’ın hizmetleri Çin Hükümeti tarafından uzun süredir yasaklı bulunuyor.

Kaynak: The Newyork Times

Ayrıca Kontrol Et

turk-halki-koronavirus-asisina-temkinli-yaklasiyor

Türk Halkı Koronavirüs Aşısına “Temkinli” Yaklaşıyor

Dünyada koronavirüs salgını yükselirken, çeşitli ülkelerde üretilen aşıların başarı haberleri ümit veriyor. Barem’in Türkiye’yi temsil eden 1000 kişi ile görüşerek geçtiğimiz ay gerçekleştirdiği araştırma, koronavirüs aşısına karşı denenme süresi ve üretildiği ülkeler bağlamında temkinli yaklaşıldığını gösterdi. Görüşülen her 3 kişiden biri, “aşı Türkiye’de üretilirse hemen olurum” diyor.