Ev / Genel / HUAWEI Krizi Bütün Avrupayı Sarabilir
Huawei Krizi Derinleşiyor

HUAWEI Krizi Bütün Avrupayı Sarabilir

Avrupa’daki telefon pazarının dörtte birinden daha fazlası Çinli şirket Huawei’nin elinde bulunuyor. ABD ve ÇİN arasındaki teknoloji savaşının en büyük etkilenenlerinden birisi de Avpura pazarındaki müşterileri olabilir. Çin’in telekom devi Huawei’nin yaptığı telefonlara Android desteğini kesmek için hamle yapan Google, Avrupalı huawei kullanıcılarını zor durumda bırakabilir.

Trump yönetimi, Amerikan telekomünikasyon firmalarının ulusal güvenlik için tehlit oluşturduğunu belirterek huawaei ekipmanlarının kullanımını yasakladı.

Google’ın Android desteği kesmesi sonucunda Huawei şirketinin Avrupalı müşterilerinin ciddi oranda etkileneceği tahmin edilmektedir. Huawei şirketi için Avrupa pazarının durdurulması, uzmanlar tarafından Çin’e vurulacak en sert darbe olarak yorumlanıyor.

Avrupalı müşteriler, ABD veya Çin’dekinden daha fazla etkilenecek. ABD’de Huawei telefonları büyük ölçüde kullanılamıyor ve Google’ın hizmetleri Çin Hükümeti tarafından uzun süredir yasaklı bulunuyor.

Kaynak: The Newyork Times

Ayrıca Kontrol Et

med-marinenin-sosyal-medya-ajansi-inomist-iletisim-oldu

Nesatilir.com,İletişim Ajansını Seçti

Geliştirdiği analitik araçlar ve sağladığı ücretsiz entegrasyonlar ile e-ticaret alanında faaliyet gösteren satıcılara hizmet veren Nesatilir.com, iletişim ajansını seçti. Nesatilir.com’un tüm iletişim faaliyetlerini Contactplus İletişim Hizmetleri yönetecek.