Ev / SEKTÖRDEN / Excel İletişim ve Maltepe Üniversitesi’nden Stratejik İş Birliği
excel-iletisim-ve-maltepe-universitesinden-stratejik-is-birligi

Excel İletişim ve Maltepe Üniversitesi’nden Stratejik İş Birliği

Excel İletişim ve Algı Yönetimi ve Maltepe Üniversitesi İletişim Fakültesi, nitelikli genç iletişimcilerin sektöre kazandırılması için iki yıllık bir protokol imzaladı.

Excel İletişim ve Algı Yönetimi, iletişim sektörünü büyütme ve nitelikli genç yetenekleri sektöre kazandırma vizyonu çerçevesinde Maltepe Üniversitesi İletişim Fakültesi ile stratejik bir iş birliğine imza attı. İmzalanan iki yıllık protokol çerçevesinde, Excel İletişim ve Algı Yönetimi, nitelikli, sektörün ihtiyaçlarına cevap verebilecek kapasitede eğitim almış, iş hayatına hızlı uyum sağlayabilecek yeni mezunlar yetiştirilmesine katkıda bulunacak.

Excel İletişim ve Algı Yönetimi, bu bağlamdaki ilk adımı Maltepe Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Tanıtım Bölümleri tarafından Halkla İlişkiler alanındaki eğitimi güçlendirmek adına öğrenci, akademisyen ve sektör temsilcilerinin katılımı ile gerçekleştirilen “Halkla İlişkiler Eğitiminde Sorunlar ve Çözüm Önerileri’ isimli konferansa aktif katkı sağlayarak gerçekleştirdi. Ayrıca ajans bünyesinde Maltepe Üniversitesi İletişim Fakültesi öğrencilerine staj ve istihdam imkanı da sağlanacak. Excel İletişim ve Algı Yönetimi’nin çalışanları ise üniversitenin düzenlediği kongre, seminer ve konferanslara katılma olanağını bularak akademik dünyayla entegre olacak.

İş birliğine ilişkin bir değerlendirmede bulunan Excel İletişim ve Algı Yönetimi CEO’su Burçak Taşkın Yurdakul, şunları söyledi: “Geçen yıl kaybettiğimiz kurucumuz Figen İsbir, sektörümüzü geliştirmeyi ve mesleki birikimini paylaşarak gençlere faydalı olmayı kendine misyon edinmişti. Biz de ondan kalan bu mirası yaşatmaya devam ediyoruz. Maltepe Üniversitesi İletişim Fakültesi ile imzaladığımız protokol çerçevesinde gerçekleştirilen arama konferansında fakülte yönetimiyle görüşlerimizi paylaşarak tavsiyelerde bulunduk. Bu iş birliğinin genç iletişimcilere faydalı olmasını diliyoruz.” diye konuştu.

Ayrıca Kontrol Et

“İş’te Eşit Kadın” Sertifikasyonunu Alan İlk Teknoloji Şirketi Oldu

“İş’te Eşit Kadın” Sertifikasyonunu Alan İlk Teknoloji Şirketi Oldu

Teknoloji sektöründe “İş’te Eşit Kadın” sertifikasyonunu almaya hak kazanan ilk Türk teknoloji şirketi olan Related Digital, kadın çalışan istihdamını artırmayı hedefliyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir