Ev / BLOG / Dünyanın En iyi 4 elektronik pazar yeri

Dünyanın En iyi 4 elektronik pazar yeri

Küresel bir köy haline gelen dünyamızda, küresel ticaretin sürdürülebilir modellemelerinde de birtakım değişim ve dönüşümler yaşanmaktadır.

Rekabetin üst seviyelerde gerçekleştiği pazarlarda, maliyet avantajına sahip olmak işletmeler için öncelikli alan olarak ön sıralara çıkmıştır.

Maliyet avantajına sahip olmak isteyen işletmeler zorunlu olarak iş organizasyonlarında da değişikliğe gitmişlerdir.

Fiyat ve rekabet avantajı oluşturmak isteyen firmaların yeni adresi, elektronik Pazar yerleri olmuştur. Elektronik Pazar yerleri: Hizmet, mal ve bilgi alışverişinin internet ortamında sağlanabilmesi faaliyetidir.

Elektronik Pazar Yerleri, işletmelere hem zaman hem de maliyet avantajı sağlamaktadır. Küresel Pazar yerleri sayesinde işletmeler ekstra bir bütçe ayırmadan iletişim süreçlerini yönetebilmektedirler.

İşte en iyi 4 Elektronik Pazar Yeri:

Alibabagroup.com

B2B elektronik pazarlama yeri kullanımını küresel ölçekte gün yüzüne çıkaran firma, Alibaba Group’tur.

Alibaba isimli elektronik pazar yeri, 1999 yılında Çin’in Hangzou şehrinde emekli bir İngilizce öğretmeni olan Çinli Jack Ma önderliğindeki 18 kişi tarafından kurulmuştur. B2B faaliyetleri kapsamında çok geniş bir yelpazede hizmetler sunmaktadır.

Alibabagroup.com, 10 adet bağlantılı web sitesi aracılığı ile farklı ülkelerdeki kullanıcılarına da hizmet sunmaktadır.Aynı zamanda Çin, Hindistan, Japonya, Güney Kore, Avrupa ve Türkiye genelinde yer alan 60’dan fazla ofisi bulunmaktadır. Alibabagroup.com katılımcı sayısının fazlalığı nedeniyle dünyanın en büyük küresel elektronik pazar yeri uygulamasıdır.

GlobalSources.com

GlobalSources.com, 250’den fazla ülkede kullanıcılarına pazarlama imkânı sunmaktadır. 1996 yılında kurulmuştur ve merkezi Hong Kong’dadır. Çin Halk Cumhuriyeti ile uluslararası ticaretin bağlantı noktası şeklinde hizmet vermektedir.

GlobalSource, kullanıcılarına medya desteği de sağlamaktadır. Basılı dergiler, dijital dergilerin yayınlanması, araştırma raporlarının hazırlanması gibi hizmetleri sunmaktadır. Bu anlamda B2B pazarlamanın hem aracısı hem de medya yansıtıcısıdır.

Made-İn-China.com

Focus Technology Co, Ltd, 1996 yılında kurulmuştur. Site, KOBİ’lere yeni piyasalara giriş için kapı aralamaktadır.

Çinli tedarikçilerle, uluslararası alıcıları bir araya getirmektedir. Bu sayede tedarikçi ve alıcılar kolayca iletişime geçebilmektedir.

B2B pazarlama ağı olan made-in-china.com, Çin tedarikçilerine ve uluslararası alıcı kuruluşlara detaylı hizmetler sunmaktadır.

EC21.com

EC21.com, 1997 yılında kurulmuştur. KORE uzantılı site, milyonlarca tedarikçi ve alıcıyı bir araya getirmektedir. KOBİ’ler için küresel ticareti kolaylaştırmaktadır.

EC21.com, bir milyondan fazla üye firma, üç milyon ürün, bir milyon alıcı ve aylık 3.5 milyon ziyaretçiye sahiptir.

TURKTICARET.net

TURKTICARET.net, Türkiye’nin ilk ve en büyük B2B elektronik pazar yeridir.
2000 yılında faaliyete geçen elektronik pazar yeri, İstanbul, Bursa başta olmak üzere toplam 3 ofisi aracılığıyla faaliyetlerini sürdürmektedir.

TURKTICARET.net, ayda yaklaşık1.500.000 tekil kişi tarafından ziyaret edilmektedir. Firma, dünya hosting pazarında faaliyet gösteren firmalar arasında da ilk sıralarda yer almaktadır.

Ayrıca Kontrol Et

ebeveynler-dikkat-yaz-tatilini-online-oyunlarla-gecirecek-cocuklar-icin-8-uyari

Ebeveynler Dikkat! Yaz Tatilini Onlıne Oyunlarla Geçirecek Çocuklar İçin 8 Uyarı

Koronavirüs pandemisi nedeniyle bu yaz çocuklar zamanlarının büyük bir bölümünü evde geçirecek. Bu nedenle çocukların …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir