Ev / BLOG / Alfa Nesli’ni Nasıl Bir Dünya Bekliyor?

Alfa Nesli’ni Nasıl Bir Dünya Bekliyor?

Alfa Nesli 2010 sonrasında doğan bireyler için kullanılan bir terimdir. Nesnelerin interneti ile karşılaşacak olan nesil üyeleri, teknoloji desteğini en fazla alan nesil olacak gibi.

Bugün dünyaya her hafta 2,5 milyon Alfa Nesli üyesi dâhil olmaktadır. Y kuşağının oyuncaklarla büyüdüğü bir dünyada, alfa nesli oyuncakları telefon ve tablet bilgisayarlar olmaktadır.

2010 yılında dünyaya gelen ilk alfa kuşağı mensubu nelerle mi karşılaştı?

-Apple’ın çıkardığı iPad isimli cihaz, Nisan ayında piyasaya sürüldü.

-ABD’nin dış siyaset belgeleri sızdırıldı. Wikileaks depremi yaşandı.

-Çevre bilincinin yüksek olacağı Alfa Nesli için üzüntüyle hatırlayacağı bir çevre felaketi yaşandı. BP’ye ait platform, Meksika körfezinde 200 km alanı etkileyen bir çevre kirliliğine neden oldu.

-Türkiye’de 37 milyon kullanıcı bulunan İnstagram platformu oluşturuldu.

Doğar Doğmaz Görünür Oluyorlar

Alfa Nesli bireyleri, teknoloji dünyasının tam göbeğinde doğuyorlar. Nesil üyelerine verilen telefon ve tabletler sayesinde çok küçük yaşlarda sosyal medya mecralarında görünür hale geliyorlar. Küçük yaşta sanal ortamlara giriş yapan bireyler, farklı sorunlarla da karşı karşıya kalıyorlar.

Alfa Nesli, görünürlükleriyle ön plana çıkarken bu durum mahremiyet gibi konularda da tartışmaları beraberinde getiriyor.

Teknolojinin içerisinde dünyaya gelen kuşak üyelerinin diğer bireylerle olan sohbetinin oldukça kısıtlı olacağı düşünülmektedir. Ancak alfa nesli ebeveynlerine de düşkün bir nesil olacağı tahmin ediliyor.

Alfa Neslinin tüketici alışkanlıkları irdelendiği zaman, online süreçlerin devrede olacağı aşikar. Nesil mensupları tüketimlerini çevrimiçi alanlarda gerçekleştireceği düşünülmektedir.

Alfa Neslinin en büyük bireyi şuan 9 yaşında ve ilköğretim öğrencisidir. Yapay zekâ, robot ve 3D yazıcı teknolojilerinin ön planda olacağı bir dünyada hayat sürecekleri ön görülüyor.

Ayrıca Kontrol Et

ebeveynler-dikkat-yaz-tatilini-online-oyunlarla-gecirecek-cocuklar-icin-8-uyari

Ebeveynler Dikkat! Yaz Tatilini Onlıne Oyunlarla Geçirecek Çocuklar İçin 8 Uyarı

Koronavirüs pandemisi nedeniyle bu yaz çocuklar zamanlarının büyük bir bölümünü evde geçirecek. Bu nedenle çocukların …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir